Тифозите на Рома напуснаха трибуните на "Стадио Олимпико" още в 15-ата минута на дербито с Милан, завършило 1:1.

Секторът с агитката - Курва Суд, бе изоставен от хилядите фенове, които оставиха транспаранти: "Дойдохме само, за да почетем Антонио... Вие не ни заслужавате".

Римските тифози са бесни за позорното 1:7 от Фиорентина за Купата на Италия в сряда.

Мачът срещу Милан започна с десетки портрети на Антонио де Фалчи и надпис "1989-2019" в пълната все още трибуна.

Преди 30 години, преди мач Милан - Рома в Милано, десетки ултраси на домакините атакуват четирима привърженици от Рим, като 19-годишният Де Фалчи е пребит и загива от ударите и получения вследствие на шока инфаркт.

На терена в странния мач Милан поведе с гол на машината Кшищоф Пьонтек в 26-ата минута. Полякът вече има 3 попадения в 3 мача за новия си клуб.

Рома изравни в първата минута след почивката, като суперталантът Николо Заньоло вкара.

Ремито оставя Милан на четвърта позиция, а Рома е пети.