Килиан Мбапе изигра поредния си фантастичен мач във френския национален отбор и то в първия двубой, след като му беше връчена капитанската лента от селекционера Дидие Дешан.

Десетката на "петлите" вкара два гола и даде асистенция за победата с 4:0 на старта на евроквалификациите в група "B", която на теория се очакваше да е много интересна.

Французите, в първия си мач след загубения финал на Мондиала, тероризираха своя съперник в дебюта на новия им треньор Роналд Куман, който замени Луис ван Гаал след отпадането от Аржентина в Катар.

Франция поведе още във втората минута, когато Мбапе подаде на Антоан Гризман и нападателят с розова коса реализира за 1:0. Играчът на Атлетико се разсърди, че не той получи капитанската лента, но двамата показаха добри чувства един към друг в радостта си след попадението.

Чувствата за нидерландците не бяха добри в осмата минута, когато резултатът вече бе 2:0. След пряк свободен удар Яспер Силесен се намеси лошо и топката попадна в Дайо Упамекано, който я прати между краката на стража от близка дистанция.

В 22-ата минута Мбапе вкара първия си гол в мача, след като излезе сам срещу вратаря и нямаше как да сгреши.

През втората част "петлите" намалиха темпото, но все пак стигнаха до четвърти гол в края, когато суперзвездата на ПСЖ събори с финт Дейли Блинд и отправи безпощаден удар извън наказателното поле.

В края на двубоя Нидерландия получи правото да изпълни дузпа, но кошмарът бе пълен и Мемфис Депай пропусна от бялата точка.

В другия мач от тази група Гърция нямаше проблем при гостуването си на Гибралтар и спечели с 3:0.