Черно море постигна инфарктна домакинска победа с 2:1 над Ботев (Враца) с гол дълбоко в добавеното време в мач от 12-ия кръг на шампионата.

Победното попадение за домакините вкара Матиас Курьор в 90+3 минута, хвърляйки в екстаз феновете по трибуните.

Над всички в срещата бе 17-годишният юношески национал на варненци Николай Златев. Той замени на почивката Иса, асистира и за двете попадения на своя отбор, веднъж нацели дясната греда, а пробивите му по десния фланг носеха постоянна заплаха за противника.

Много добър мач за врачани пък изигра друг юношески национал - Мирослав Маринов, който се отчете с гол и два опасни удара през втората част.

С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки от 11 мача. Варненският тим е и с двубой по-малко, но се нарежда само на 1 пункт от върха, който се заема от Лудогорец и ЦСКА 1948.

Ботев Враца пък е с 10 точки от 12 двубоя.