Невероятната приказка на Лацио в Серия "А" продължава.

Римските "орли" спечелиха с 2:1 дербито срещу Интер и вече 19 поредни мача нямат поражение в първенството.

Именно днешният им съперник бе последният тим, който успя да ги сломи, като това се случи при срещата им в Милано през септември.

От този момент Лацио лети високо, а върхът е близо и не изглежда недостижим. Отборът на Симоне Индзаги вече е само на точка зад лидера Ювентус, докато поражението остави Интер на три от върха.

Както и мнозина очакваха, дербито в Рим предложи доста емоции, а домакините постигнаха обрат, след като изоставаха с 0:1 на полувремето.

Обрат, който затвърди позицията на Лацио като претендент за титлата. Нещо, което никой не мислеше за възможно преди началото на сезона.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

През първата част Интер бе по-активният тим, но положенията и пред двете врати не бяха много.

Лацио можеше да поведе, но мошен удар на Сергей Милинкович-Савич срещна гредата, а минути преди края Интер ликуваше.

Антонио Кандрева шутира от дистанция, а вратарят Стракоша не изби по най-добрия начин. Топката попадна право на волето на Ашли Йънг, който вкара първия си гол с екипа на Интер.

Само 5 минути след началото на второто полувреме обаче резултатът вече бе изравнен.

След меле породено от неразбирателство в отбраната на Интер, освиркваният през целия мач Стефан Де Врай избута Чиро Имобиле и реферът посочи бялата точка.

Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно вкара 26-ия си гол от началото на сезона.

Това вдъхнови "орлите", които заиграха доста по-добре и в 69-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат.

Отбраната на Интер продължаваше да действа неубедително, а при поредното разбъркване Сергей Милинкович-Савич стреля технично, а стражът Падели не видя топката от купа играчи пред него и тя влезе във вратата му.

"Олимпико" изригна, а в минутите до края гостите от милано се хвърлиха в търсене на гол.

Интер натисна, но положения нямаше. Такова обаче се откри пред домакините, когато останал сам срещу вратаря, Чиро Имобиле пропусна да реши всичко в мача.

Лацио определено бе отборът, който показа по-голяма страст на терена и по-голямо желание за успеха. Показателен бе саможертвеният шпагат на Ачерби в края, който предотврати сигурен изравнителен гол на Лукаку.

Така след три поредни победи за "нерадзурите" на този стадион, те ще трябва да преглътнат загубата, а Лацио продължава да мечтае.