Максимум до 24 часа, считано от понеделник сутрин, "Левски" ще получи решението от УЕФА по жалбата си. Това са били информирани на "Герена", след като сезираха евроцентралата за двубоя с Хамрун.

Както е ясно, "Левски" отпадна от Лига на конференциите след изпълнение на дузпи, но след срамното поражение официално настоя мача да се преиграе.

Причината е, че играч на Хамрун е в половината на "сините" при изпълнението на центъра в 92 минута, когато гостите вкарват гола за 1:2 в редовното време и пращат спора в продължения.

УЕФА трябва да се произнесе максимално бързо, за да може да се направи евентуална промяна в програмата за мачовете в четвъртък.

Шансовете за успех на жалбата от "Левски" обаче са минимални. Причината е, че подобно нарушение на правилата не се счита за сериозно и едва ли евроцентралата ще вземе под внимание претенциите на българския тим.

С интерес ситуацията следят и в Сърбия, тъй като от решението зависи и кой ще бъде съперник на Партизан в четвъртък.