Левски победи Царско село с 2:0 на националния стадион "Васил Левски" в последна среща от четвъртия кръг на Първа лига.

"Сините" стигнаха до успеха с голове след 90-та минута, като първият от тях бе подарък на защитата на новаците, които не се разбраха при центриране на Паулиньо, за да се стигне до откриващо попадение на новото попълнение Найджъл Робърта. В продължението на срещата и Станислав Иванов се разписа.

След много трудни минути за отбора на Петър Хубчев, той все пак стигна до крайния успех, макар че играта в пореден сблъсък не бе убедителна. Въпреки всичко "сините" са новият лидер в класирането на Първа лига.

Абсолютният новак в елита на българския футбол може да съжалява много за изпусната точка, тъй като стоя много добре на терена в почти всичките 89 минути преди откриващия гол. Ритуално самоубийство, както го нарече техният треньор Никола Спасов, ги лиши от престижния резултат.

Промените в състава на Левски бяха свързани с халфовата линия, където участваха Йордан Юруков и Франко Мазурек, които замениха контузения Хали Тиам и продадения Давиде Мариани.

Мачът започна на бавно темпо, като "царете" се справяха с набезите на своя по-именит съперник.

В 30-та минута обаче защитата им се огъна. Станислав Иванов получи в наказателното поле от Иван Горанов, завъртя се и от перфектна позиция по чудо стреля встрани. Трудно можеше да се надява на по-добра възможност.

В края на полувремето остро центриране на Паулиньо бе отразено от вратаря Иван Чворович и топката се оказа в Мазурек, който стреля по потресаващ начин непосредствено пред вратата.

Снимка: Bulphoto

Втората част също започна с натиск на символичните гости, като в 49-та минута Паулиньо имаше също добър шанс да открие резултата. Той елиминира Мартин Кавдански и изстреля фалцов удар, който с класа бе избит от Чворович.

След час игра Левски отново бе близо до попадението. Станислав Иванов подаде към туко що влезлият Найджъл Робърта. Пасът обаче бе пресечен в последния момент от Кавдански. Следващите минути бяха подчинение на по-остри влизания и съдията Станими Тренчев показа последователно жълти картони на играчи от двата отбора.

В 76-та минута дойде нов страхотен шанс за Иванов. Той засече центриране пред вратата, но топката отново мина встрани. Това изглеждаше, че не е неговият ден. Малко след това дойде най-сериозната възможност за Царско село. Крилото Родни Антуи финтира в наказателното поле, но от добра позиция стреля право в ръцете на черногорския страж на Левски.

Смело може да се каже, че абсолютните дебютанти в Първа лига дори имаха преимущество в края на мача и изглеждаха по-свежи.

В 89-та минута обаче Левски откри резултата не без доза случайност. Центриране от Паулиньо буквално се отби във вратаря Чворович, който не се разбра със защитник. Топката стигна до Робърта, който вкара първия си гол със "синия" екип.

Още в следващата атака Левски вкара за 2:0 след контраатака. Станислав Иванов се разписа след безумна "асистенция" на Сергей Георгиев от Царско село и при четвъртата си възможност реши всички останали въпросителни в мача.

Поведението на играчите му вбеси Никола Спасов, който шокиран се прекръсти. Грешките заличиха най-доброто представяне на отбора му от началото на сезона.