Ливърпул постигна много важна победа с 4:2 при гостуването си на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига.

Голямото дерби трябваше да се играе миналата седмица, но бе отложено заради протест на домакинските фенове. Изходът на мача бе много важен за мърсисайдци, тъй като чрез успеха си те съхраниха шансовете си да се класират за Шампионска лига през следващия сезон.

Победата ги доближава на четири точки от четвъртия Челси, а Манчестър Юнайтед остава на втората позиция, на която най-вероятно ще завърши. До края на сезона остават два кръга, в следващия от които Челси и Лестър влизат в директна битка. Освен това Ливърпул е с изигран мач по-малко. Изглежда, че всичко ще е неясно до самия край.

Срещата на "Олд Трафорд" бе модерна класика, която предложи много емоционални моменти, но хората на Юрген Клоп показаха, че повече искат трите точки и играха по-смело и атакуващо. Изостанаха в резултата, след което обърнаха за 3:1, допуснаха нов гол за 3:2, но в края на срещата си гарантираха успеха с четвърто попадение. Това е първият им триумф на този стадион във Висшата лига от 2014-а. Поражението пък е второ поредно за Юнайтед след това от Лестър в миналия кръг.

В герой за гостите се превърна бразилеца Роберто Фирмино, който вкара две попадения. По едно добавиха Диого Жота и Мохамед Салах. За "червените дяволи" точни бяха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд.

В третата минута Ливърпул поиска дузпа, след като Ерик Байи спря топката с ръка при удар на Роберто Фирмино. Това се случи в ситуация, в която африканецът скочи на шпагат и затова не бе посочена бялата топка.

Малко след това Алисон направи чутовна грешка на другата врата, подарявайки топката на Едисон Кавани. Уругваецът реши да стреля веднага, но не успя да уцели вратата.

В десетата минута Юнайтед поведе в резултата. Погба прати диагонален пас към Рашфорд. Той отклони към Уан Бисака, който пък подаде на Фернандеш. Фалцов удар на португалеца беше отклонен от Натаниъл Филипс право във вратата на Алисон. Голът беше записан на сметката на Бруно.

В 23-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира към Диого Жота, но Дийн Хендерсън излезе и блокира удара на нападателя. Три минути по-късно Ливърпул получи дузпа. Ерик Байи направи шпагат, при който игра с топката, а след това и с крака на Филипс. Ситуацията беше разгледана с ВАР и Антъни Тейлър отмени първоначално решението си.

Ливърпул продължи да натиска и в 33-ата минута Диого Жота отправи силен удар, който беше спасен с една ръка от Хендерсън. След последвалия корнер гостите стигнаха до изравнителния гой. Филипс стигна до топакта в наказателното поле и стреля силно, а Жота отклони с пета. Юнайтед взе инициативата след това и в 41 -ата минута Пол Погба отправи силен удар, който мина на сантиметри от вратата.

В самия край на полувремето обаче Ливърпул стигна до пълен обрат. Александър-Арнолд центрира от фаул и на далечната греда Фирмино отклони неспасяемо с глава - 2:1.

Още на старта на второто полувреме мърсисайдци стигнаха до трети гол. Ерик Байи и Люк Шоу последователно сгрешиха. Удар на Александър-Арнолд бе париран от Хендерсън, но с добавка Фирмино вкара втория си гол в мача.

След час игра Ливърпул имаше много добър шанс да поведе с още един гол, но Диого Жота нацели гредата от близка дистанция след пас на Фирмино. Малко след това Хендерсън спаси шут по земя на Александър-Арнолд.

В 68-ата минута Юнайтед се върна в мача със страхотна контраатака между Фернандеш, Кавани и Рашфорд. Тя бе завършена от десетката на "червените дяволи" с техничен удар по земя - 2:3. Малко след това Филипс изчисти топката от гол линията след удар на Мейсън Грийнууд. Атаките идваха една след друга.

В последната минута на редовното време Ливърпул реши мача на контраатака. Мохамед Салах беше изведен зад защитата и имаше цялото време на света да преодолее очи в очи Хендерсън - 4:2.

В продължението Рашфорд имаше шанс да вкара трети гол за домакините, но пропусна в идентична позиция, като тази при гола му.