Левски постигна третата си поредна победа в Първа лига след успех с 2:1 над Черно море в групата, която трябва да определи участник на баража за влизане в евротурнирите.

"Синята" публика се върна на стадион "Георги Аспарухов" за първи път откакто бяха разхлабени противоепидемичните мерки и помогна на отбора си за важен успех. Той доближи столичани на четири точки от днешния съперник - 37 срещу 41. Така двата отбора изглежда ще се борят докрай за седмото място, което към момента е притежание на "моряците". Домакините изпревариха Царско село за осмата позиция.

Левски стигна до победата с гол на Живко Атанасов 10 минути преди края на мача, а в заключителните минути на първата част двата тима си размениха по едно попадение, като автори бяха Илиан Илиев-младши и Начо Монсалве.

С този си успех "сините" прекъснаха впечатляваща серия на Черно море от осем мача без загуба в шампионата, която започна в средата на месец март.

Снимка: Bulphoto

Срещата започна на високо темпо и още в петата минута Черно море бе близо до това да поведе в резултата. Васил Панайотов стреля от пряк свободен удар и Звонимир Микулич плонжира, за да спаси.

В 14-ата минута Ивайло Найденов удари топката с ръка и гостите поискаха дузпа, ноо правилно такава не бе отсъдена, тъй като кълбото първо срещна крака на "синия" бранител.

Черно море продължи да играе силно и малко след това далечен удар на Панайотов не намери целта. След половин час игра защитата на домакините блокира последователни изстрели, а друг такъв на Енрике излетя в аут.

На другата врата Ивайло Найденов опита далечен удар, който прелетя високо. Като цяла и двата отбора се затрудняваха да намират рамките на вратите.

Това се промени в 41-ата минута, когато Илиан Илиев откри резултата. Леандро Андраде бе изведен на фланга и финтира Найденов преди да центрира остро. Младши протегна крак и изпревари вратаря за 1:0.

В ответната атака Левски по чудо не изравни. Найденов центрира и последва удар с глава на Здравко Димитров, който бе спасен прекрасно от Георги Георгиев. При добавката шут на Мартин Петков рикошира след страхотен шпагат на Стефан Станчев.

След последвалия ъглов удар Левски вкара за 1:1. Топката бе изчистена, но стигна до Здравко Димитров, който центрира към Начо Монсалве. Последва ефектен удар от воле на испанеца, който не остави шанс на бившия страж на "сините".

През втората част двата отбора се затрудняваха да създават изгодни голови положения. В първата й половина атаките завършваха с лесни за вратарите центрирания или твърде леки удари.

В 68-ата минута резервата Файсел Касми можеше да засече топката в близост до вратата, но вратарят Микулич го изпревари в последния момент.

След това мачът се изнерви значително и грубите влизания следваха едно след друго. Наложи се съдията Радослав Гидженов да посяга към картоните на няколко пъти.

В 78-ата минута Левски поведе от нищото. Живко Атанасов се разписа след статично положение, като направи добавка, след като удар с глава на Мартин Райнов бе спасено.

В последните минути Черно море не успя да осъществи натиск и даже напротив - "сините" бяха по-опасния отбор и направиха няколко контраатаки.

След края на срещата феновете на Левски нахлуха на терена, за да празнуват със своите любимци.