Лео Меси запретна ръкави в края на една трудна седмица за него и Барселона, за да вдъхнови отбора за страхотно представяне и 4:1 на терена на Виляреал.

Домакините са един от най-силните тимове в Примера извън "светата троица" на върха - Барса, Реал и Атлетико, и заемат пето място. Но "жълтата подводница" нямаше аргументи срещу брилянтния Меси и убийствените Антоан Гризман и Луис Суарес в тази вечер.

Гостите откриха в третата минута, когато Жорди Алба проби и пусна остра топка, засечена в собствената му врата от Пау Торес. Десет минути по-късно Жерард Морено изравни, а Виляреал до този момент бе напълно равностоен. Нататък до края на полувремето обаче бе време за шоу.

В 20-ата минута Меси открадна топката в центъра, промуши се между двама бранители в наглед невъзможна ситуация и сервира на Суарес, който прати топката под гредата с фалцов удар.

В последните секунди на полувремето пак Лео бе диригент на атаката, стигна до ръба на наказателното поле, събра защитата и пусна с петичка на Гризман, който изящно прехвърли вратаря на домакините - 1:3.

Гол на Меси бе съмнително отменен след триминутно гледане на видео, но Ансу Фати, 17-годишното съкровище на Барса, все пак направи 4:1 в края.

Така 4 кръга преди епилога на шампионата каталунците са на 4 т. от Реал, който трябва да победи 2 пъти и да завърши наравно 2 пъти, за да е шампион. Наглед няма какво да спре Мадрид, след като в неделя лидерът мина през най-трудния си тест до края на сезона, поне на теория - 1:0 в Билбао над Атлетик.

Меси бе брилянтен в деня, в който слуховете за негов трансфер в Манчестър Сити станаха по-силни отвсякога. Греъм Хънтър, експерт на Sky Sports за испански футбол, твърди, че "гражданите" са направили привличането на 33-годишния гений свой приоритет.

Меси би се радвал да работи пак с Пеп Гуардиола, с когото е в отлични отношения. Съмнения по сделката има точно мениджърът на Сити, който се опитва да освежи отбора си и да го накара да играе по-агресивно с идеята да върне титлата на Англия, отмъкната този сезон от Ливърпул.

Меси не се вписва много в тази стратегия, но пък - кой би отказал да има Лео в състава си, независимо каква тактика използва?