Загубата на Манчестър Юнайтед от градския съперник Сити с 1:3 оставя тимa по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до първото място.

Това не притеснява мениджъра на "червените дяволи" Жозе Моуриньо, който заяви, че тимът му няма да изпадне и че мачът е бил отворен в рамките на 80 минути.

Юнайтед така и не успя да потърси точката в двубоя, въпреки че стигна до попадение за 1:2.

"Няма да изпаднем", заяви духовито португалецът след края на мача.

"Сити започна сезона силно и все още играе силно. Ние не започнахме добре, но се подобряваме много.

Ако се фокусирате върху мача, той бе отворен за 80 минути. Никой не си тръгна от стадиона преди третия гол, защото всичко можеше да стане.

В рамките на седмица СИти изигра три мача вкъщи, а ние три мача навън. Спечелиха с 6:0 и нямаше напрежение при тях.

Мачът с Ювентус бе като финал за нас. Това е един от най-добрите отбори в Европа. И трябваше да дадем всичко физически и психически.

Ако анализираме мача, хората, които не разбират от футбол, ще гледат статистиката. Аз гледам това, което се случи на терена.

Представянето ни не бе лошо, но бе такова с грешки. Бяхме наказани, но се борихме до края и продължаваме да градим. Няма да спрем заради една загуба", заяви португалецът.