Жозе Моуриньо посочи виновниците за четвъртия пореден мач без победа на Тотнъм, но сред тях отново не е той. Мениджърът уж деликатно, но всъщност съвсем ясно си каза след 1:1 срещу Уулвърхемптън в неделя вечер, че играчите не са изпълнили това, което се е искало от тях.

Домакините изравниха в 86-ата минута и вгорчиха коледния дух на Жозе и Тотнъм.

"Не знам защо се защитавахме толкова прибрани дълбоко до вратата ни - каза Специалния. - Не мога да кажа... Не това бяха указанията ми и планът ни за второто полувреме. Можете да питате играчите.

Имахме 89 минути да отбележим втори гол (Тотнъм откри в първата минута на мача - б.р.), но не го направихме. Не бяхме достатъчно опасни и ни липсваше амбицията да отидем пред тяхната врата и да решим всичко с второ попадение. Това е проблем.

Разбира се, че сме разочаровани. Контролирахме мача, но не го решихме."

Така след ремито с Кристъл Палас и загубите от Ливърпул и Лестър, отборът на Жозе остава без победа от 6 декември. Все пак последният двубой за годината - на 30 декември срещу Фулъм у дома, предоставя идеална възможност негативната серия да бъде спряна.

Тотнъм е пети, на 6 т. зад лидера Ливърпул.