Арсенал победи Бърнли с 2:1 и направи най-добрия си старт във Висшата лига от 10 години насам.

"Артилеристите" за последно стартираха сезона с две победи преди десетилетие, когато Евертън и Портсмут отнесоха 10 гола в два мача.

Сега това не се случи по толкова впечатляващ начин, но спечелените шест точки са факт.

Основната заслуга за тях пък е на Пиер-Емерик Обамеянг.

Габонският голаджия донесе успехът преди седмица срещу Нюкасъл, напrави го и днес на "Емирейтс" с победен гол в 64-ата минута.

Дани Себайос отлично се пребори за топката, която стигна до Обамеянг, а той с чудесен удар от границата на наказателното поле не даде шанс на вратаря на Бърнли.

Именно първите 20 минути на втората част бяха най-добрите от страна на Арсенал.

През първата част Бърнли определено игра по-силно от домакините.

Резултатът бе открит след 13 минути игра от Александър Лаказет, а асистенцията отново бе на Дани Себайос, който се оказва истинска трансферна находка за Арсенал.

Испанецът центрира от корнер, а Лаказет се завъртя отлично с трима бранители на гърба си и вкара топката между краката на вратаря.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В края на полувремето обаче Бърнли стигна до изравняване. Удар на Уестууд рикошира в крака на Сократис и попадна в непокрития Ашли Барнс, който вкара за 1:1.

През втората част обаче Арсенал заслужи победата си, макар в заключителните минути да трябваше да трепери след няколко опасни разбърквания пред вратата на Бернт Лено.

Така Арсенал тръгна успешно във Висшата лига, но предстоят два много тежки теста срещу Ливърпул и Тотнъм.

Ако трябва отново да направи препратка към сезон 2009-2010, когато "артилеристите" тръгнаха с две победи, то те бяха последвани с две поражения от, а феновете на тима със сигурност не искат повторение на този сценарий.