Всички фенове очакват ожесточена битка за титлата в Германия, а тя започна с пълна сила още в първия кръг.

Вчера шампионът Байерн се издъни срещу Херта у дома (2:2), а Борусия се възползва по най-добрия начин.

Тимът от Дортмунд стартира ударно и победи Аугсбур с 5:1.

Освен петте вкарани гола, играчите в жълто-черно впечатлиха с невероятния футбол.

Головете можеха да са доста повече от 5, а момчетата на Люсиен Фавър показаха, че за готови за нещо повече този сезон.

Аугсбург от своя страна отправи само един точен удар, но го направи в 30-ата секунда, за да смълчи "жълтата стена" с ранен гол.

Той бе дело на Флориан Нидерлешнер, а никой на стадиона не очакваше такъв старт.

Всичко обаче бързо се нормализира, защото само две минути по-късно Пако Алкасер изравни с първата опасна атака на Борусия.

От този момент мачът се играеше само пред едната врата, но до почивката нови попадения нямаше.

През втората част обаче логичното се случи, при това само в рамките на 8 минути.

Джейдън Санчо, Марко Ройс и отново Пако Алкасер решиха всичко, правейки резултата 4:1.

Десет минути преди края бе оформен и крайният резултат чрез влезлия като резерва Юлиан Бранд.