Олимпиакос научи урока от елиминирането в Шампионската лига в ръцете на Лудогорец, за да прекрачи решително към групите в Лига Европа. Гръцкият гранд бе безпощаден у дома срещу Слован с 3:0 и няма да трепери преди реванша в Братислава.

Българският национал Васил Божиков бе капитан на гостите в мача, но помогна... на домакините със зрелищен автогол в 68-ата минута, с който резултатът бе оформен - 3:0. Преди това вкараха Папе Сисе и Мохамед Камара.

Рейнджърс оцеля в Глазгоу срещу арменския аутсайдер Алашкерт, след като още през първото полувреме остана с 10 души заради червен картон на новото попълнение Лундстрам. Алфредо Морейос донесе крехкото 1:0 за отбора на Стивън Джерард с гол след почивката.