ЦСКА загуби с 0:3 от шампиона на Швейцария Йънг Бойс и оправда опасенията, че мачовете срещу този съперник ще са най-тежките в групата за българския състав.

Тимът от Берн е страхотен домакин с голяма серия победи на свой терен, доминира в своето първенство, а и стадионът му е трудно място за игра допълнително заради изкуствената настилка. Комбинацията от тези фактори с плахата и неуверена игра на ЦСКА в първите 30 минути снощи, допринесоха за тежкото поражение.

Поне едно е сигурно в европейската история на българския клуб обаче - той рядко пада с такива сериозни резултати. Не се бе случвало 11 години, откакто през есента на 2009-а Рома го победи в София с 3:0.

Три попадения в един мач ЦСКА не бе инкасирал от 1:3 като гост на Порто през есента на 2010-а.

Общата статистика на български с швейцарски отбори продължава да е неприятна, като ЦСКА остава единственият наш представител, отстранил на пряка елиминация отбор от тази страна - Сервет през сезон 1998/99 г., както и Базел в един двубой тази есен на прага на груповата фаза.

Литекс има победа в един мач от групи в Купата на УЕФА над Грасхопър, но всички останали срещи на българи и швейцарци в евротурнирите завършват без успех за нашите.

"Допуснахме доста грешки. Бяхме неорганизирани. Досега не съм виждал подобен тип неточности. Всички знаехме, че играем с добър отбор, който може да ни създаде проблеми със своята агресия.

Имахме идея как да противодействаме, но това не стана. Имаше напрежение в нашата защита. През второто полувреме коригирахме някои неща, но това не беше достатъчно. Трябва да успокоим играчите. Познавам отбора много добре. За 30 минути получихме три гола и определено не се справихме със задачите си в защита", бе обяснението за хаотичните и кошмарни първи минути на Даниел Моралес, временния треньор на ЦСКА.