Две големи изненади белязаха вечерта на мачове от втория квалификационен кръг в Шампионската лига. И в двете бяха замесени герои, които познаваме добре у нас.

Единственият отбор, печелил трофея в историята си - Селтик, получи тежък удар у дома от Ференцварош. Унгарците спечелиха с 2:1, като Токмак Нгуен вкара победно в 75-ата минута.

Именно този норвежец преди година наниза голове и в двата мача с Лудогорец, за да изхвърли Ференцварош тогава българския шампион още в първата квалификация.

Шокът за Селтик бе голям, а сходна бе ситуацията във Варшава, където фаворизираният Легия се срина срещу кипърския Омония - 0:2.

Полският първенец така или иначе страдаше да пробие отбраната на гостите, когато в 58-ата минута остана с 10 души заради втори жълт картон на Игор Левчук. Омония стигна до продължения, където с голове на Жорди Гомес (същият, онзи от Левски) от дузпа и Тиаго Сантос, отборът на треньора Хенинг Берг нанесе своя удар.

Драма с дузпа беляза мача АЗ Алкмаар - Виктория Пилзен, където гостите водиха с 1:0 до последните секунди на петте добавени минути след 90-ата. Тогава бе отсъден наказателен удар за тима от Нидерландия, който изравни. В продълженията АЗ вкара още два пъти за крайното 3:1.

А друга драма, вече с 14 изпълнения на дузпи, даде финал на вечерта в Шампионската лига.

След като остана с 10 души още в 50-ата минута, Динамо Загреб два пъти успявяше да поведе срещу домакина Клуж, но румънският шампион се спаси в 93-ата минута и стигна до продължения. Те не бяха достатъчни и при 2:2 дойдоха дузпите.

При 4:4 Гояк изпусна за Динамо и точен удар на Голофка пращаше Клуж напред. Но и той пропусна!

Същото стори централният защитник Боли при 6:5 за хърватите, които продължават напред.