Българският национал Божидар Краев започна в стартовите 11 на Мидтиланд, който победи германското величие от миналото Хамбургер с 2:0. Контролата се игра на стадиона в Реймс, Франция.

В сряда датският първенец ще излезе на терена в Разград във втори квалификационен кръг от Шампионската лига срещу Лудогорец. Двубоят е само един, място за грешки няма и съперникът изглежда много опасен.

Мидтиланд започна в състав:

Хансен, Андерсон, Святченко, Шолц, Паулиньо, Ониека, Кажусте, Дрейер, Краев, Мабил и Каба. Именно последният откри в 58-ата минута, а резервата Исаксен вкара втория гол.

Всички 11 бяха заменени след почивката в един или друг момент. Хамбургер е славно име в германския и европейския футбол, като е печелил и трофея на шампион на континента през 1983 г. В момента обаче е във Втора Бундеслига.

Българският нападател изкара миналия сезон под наем в португалското първенство, но през този изглежда е част от плановете на треньора Бриян Приске.

Съперникът на Лудогорец не е играл официален мач от 26 юли, когато завърши датския шампионат.

Тук може да се търси леко предимство на българския първенец, който вече има 4 състезателни двубоя от новия сезон, а през уикенда ще запише и пети - като гост на Черно море в първенството на България.