Манчестър Сити спечели с 2:0 срещу Нюкасъл и вече е само на точка от градския съперник Юнайтед и Топ 4 в класирането. Проливтен дъжд и вятър със скорост от 60 километра в час съпътсваха успеха, с който “гражданите” продължиха терора си срещу този съперник, печелейки дванадесети пореден мач със “свраките”.

Резултатът можеше да бъде доста по-голям, но Карл Дарлоу направи така, че това да не се случи. Вратарят на гостите изигра пореден силен мач през сезона, като се отличи със спасявания срещу Кевин де Бройне на два пъти преди почивката, както и срещу резервата Серхио Агуеро в края на двубоя.

Играчите на Пеп Гуардиола владееха топката в 76% от времето, а победата им стана факт сред голове на Илкай Гюндоган от 4-5 метра в 14-ата минута и Феран Торес от сходна ситуация в 55-ата. След 14 мача Сити е с 26 точки, докато Нюкасъл има осем по-малко.

В другата късна среща Евертън измъкна победата от Шефийлд Юнайтед след победен гол на Гилфи Сигурдсон за 1:0 в 80-ата минута, като така “сините” се доближиха на две точки от градския съперник Ливърпул и са втори в класирането.