Манчестър Сити отвърна на критиките след загубата от Норич с 2:3 миналата седмица, като размаза Уотфорд с 8:0 във Висшата лига. Шампионите се доближиха на 2 т. от лидера Ливърпул, който в неделя има тежко гостуване на Челси.

Сити помете гостите си с 5 гола в първите 17 минути, после добави два бързи през второто полувреме и само естествената реакция да бъде "дръпнат крака от педала с газта", спаси Уотфорд от унижението да допусне 10 попадения в един мач.

Като нищо можеше да стане - само Серхио Агуеро изпусна 3 чисти ситуации, а гредите два пъти спасиха "стършелите".

Кевин де Бройне в края вкара осмия гол, след като преди това асистира за още три. Хеттрик записа Бернардо Силва, Николас Отаменди, Агуеро, Риад Марез и Давид Силва също реализираха.

Сити се задоволи с 8, а Висшата лига е предупредена - шампионът няма да се спре пред нищо, за да защити титлата.

Норич, покрил се със слава с успеха над отбора на Пеп Гуардиола преди седмица, загуби като гост на Бърнли с 0:2.

А в ранния мач в Англия за деня, имаше и ситуация, която отново постави на преден план дискусиите за смисъла и правилното функциониране на системата за видеоасистиране на съдиите.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Лестър победи Тотнъм с късен гол на Джеймс Мадисън - 2:1, но преди това бе спорната намеса на ВАР, която предотврати гостите да поведат с 0:2.

Тотнъм вече имаше аванс с попадение на Хари Кейн, когато Серж Орие вкара отново в средата на второто полувреме. Но ВАР показа, че преди това Хюн Мин Сон е бил в засада.

Тоест - такава бе маркирана, макар да не бе изобщо видно защо. Бяха опънати някакви дигитални линии по екрана, някакви червени и сини сравнителни лентички, отмерващи микроскопични разстояния...

Решението изглеждаше странно, кореецът изобщо не можеше да извлече предимство от такава позиция, дори да е бил с "един косъм" зад защитника.

В което никой не бе убеден от повторенията.

Минути по-късно Рикардо Перейра изравни, а в края Мадисън донесе победата на домакините и онази ситуация се оказа ключова.

Евертън допусна втора поредна загуба - 0:2 от Шефийлд Юнайтед на свой терен.