Борнемут е новият член на Висшата лига, след като драматично победи с 1:0 Нотингам Форест в решаващия сблъсък между втория и третия в класирането на Чемпиъншип, кръг преди края на сезона. Домакините спечелиха с гол на Кийфър Муур в 83-а минута, след като преди това и двата отбора изпуснаха куп положения.

Форест натискаше, защото победа го пращаше над конкурента и вероятно - във Висшата лига, без да се налага да минава през плейофите. Сега славният някога клуб с две европейски титли ще трябва да преодолее баражите.

Драма имаше в минутите преди мача. Защитникът на гостите Стив Кук, бивш играч на Борнемут, изведнъж се затича към скамейката на резервите, ръкомахаше и се държеше за главата.

После изигра срещата, заменен в 84-ата минута, а след него се оказа, че баща му - на трибуната с привърженици на гостите, е получил инфаркт и е спасен за минути от намесата на екипа медици на стадиона.

И друг момент, далеч по-голям от футбола, беляза решаващия двубой. В ложите се появи Дейвид Брукс, играч на Борнемут, който обяви, че е в ремисия след терапия от рак. Той не е играл от месеци, като изцяло се отдаде на лечението.

Стадионът го аплодира бурно в 7-ата минута - от номера, който носи.

Другият нов член на Висшата лига е Фулъм, който се завърна още преди няколко кръга и спечели титлата на Чемпиъншип с 90 точки.

Борнемут също е в елита с 85, а Нотингам и Хъдърсфийлд (по 79), както и два измежду Шефийлд Юнайтед, Лутън (по 72), Мидълзбро (70) и Милуол (69), ще заемат четирите места в плейофите след последния предстоящ кръг.

Форест не е играл във Висшата лига от 1999-а, а сега ще трябва да мине през изпитанието на още два или три мача, за да се върне там.