Черно море постигна много трудна, но и важна победа над новака Хебър с 1:0 на "Тича" във Варна в среща от десетия кръг на българския футболен шампионат.

Феновете на "моряците" трябваше да чакат до 85-ата минута, когато 17-годишният Николай Златев реализира след контраатака, преди която тимът от Пазарджик се провали при изпълнение на ъглов удар.

Попадението дойде като голямо облекчение за домакинските фенове, сред които бе и бившият спортен министър Красен Кралев, който камерите уловиха как избухва при попадението.

Победата за Черно море оставя тима на четвъртата позиция, но вече с актив от 19 точки, колкото имат Лудогорец и ЦСКА, макар и с два изиграни мача по-малко. "Моряците" бяха без своя наставник Илиан Илиев, който започна да изтърпява четирите си двубоя наказание заради нецензурни реплики.

За Хебър поражението е трето поредно при гостувания и изпълненият с чужденци тим се намира на 13-о място със седем точки.