ЦСКА взе първата си точка в груповата фаза на Лигата на конференциите. Това стана факт след 0:0 у дома срещу норвежкия шампион Бодьо/Глимт в мач, в който и двата отбора атакуваха доста, но не стигнаха до особено много чисти положения на националния стадион "Васил Левски" в София, а гол на гостите правилно бе отменен в последните секунди.

След днешния хикс норвежците събират четири точки от два мача, докато българите са с една.

Грешка в защитата на ЦСКА можеше да доведе до неприятности преди да бе изминала и една минута, но разсеяността на Юрген Матей не се оказа фатална.

Домакините постепенно се настаниха в половината на съперника и първо Баи центрира опасно, а след това Кери изпробва рефлекса на вратаря със силен шут от пряк свободен удар в петата минута. За нарушението на границата на наказателното поле Хойбратен получи и първия жълт картон в мача.

Снимка: Bulphoto

Българският тим пресираше здраво Бодьо, но разчиташе предимно на центрирания от фланговете, които най-често завършваха с изчиствания на защитата и корнери - общо пет в първия четвърт час.

Гостиет постепенно се съвзеха от натиска на ЦСКА и направиха няколко контраатаки, в които обаче не стигнаха до нещо съществено. Ролите се размениха и норвежците от своя страна вкараха българите в собствената им половина.

Пробив на Кери в 25-ата минута донесе поредния ъглов удар, а след късо изпълнение и центриране на ирландското крило, топката стигна до Матей в наказателното поле, но той не успя да я насочи достатъчно добре от 5-6 метра с глава.

След половин час футбол норвежкият шампион стигна до най-добрата си възможност пред Бусато. След центриране от фаул и отклоняване с глава на Салтнес, който комбинира със свой съотборник, но вратарят на ЦСКА изби.

Гостите атакуваха все повече и повече, като пет минути преди края на полувремето отново стигнаха до шанс, но изстрелът на Солбакен от малък ъгъл прелетя над вратата.

ЦСКА започна устремено второто полувреме, като в 49-ата минута Баи даде чудесен извеждащ пас към Кайседо, който се изправяше очи в очи с вратаря, но бе настигнат от защитник, който изчисти в пореден корнер.

"Червените" отново атакуваха повече, но креативността им в предни позиции липсваше и всичко минаваше през Йомов и Кери по крилата и завършваше с изсипани топки в наказателното поле.

В 58-ата минута пред Солбакен се откри най-добрата възможност в мача, след като той бе изведен елегантно между двама защитници в червено и сам срещу Бусато, който обаче скъси ъгъла и спаси изстрела му с крак. Йомов и Кери пробваха бдителността на съперника с центриране и далечен шут в следващите атаки, но отново без нещо съществено.

В 65-ата минута Солбакен проби безпроблемно в наказателното поле на ЦСКА, разминавайки с лекота Мазику, след което пусна топката край Бусато. Турицов обаче спаси своя отбор от сигурен гол, избивайки я на метър от вратата.

Футболистите на Бодьо погледнаха доста по-смело към българската врата и в следващите минути именно те бяха по-настоятелният отбор на "Васил Левски", но отново без нещо прекалено опасно.

По-малко от десет минути преди края Кайседо се размина за малко с поредната висока топка, като това се случи на не повече от 8-9 метра от противниковата врата.

Снимка: БТА

В 86-ата минута Кайседо вече намери топката, насочвайки я перфектно точно под гредата, но вратарят на Бодьо спаси отбора си от сигурен гол.

Буквално в последната минута на продължението гостите отбелязаха гол, който за радост на над 10 хиляди по трибуните правилно бе отменен заради нарушение в нападение.