Носителят на Купата на България ЦСКА започна успешно защитата на трофея. Столичани спечелиха с лекота с 3:0 при гостуването си на Хебър на собствения си стадион "Българска армия", за да се класират за осминафинал.

Втородивизионният тим домакинства в Борисовата градина, защото състоянието на тревата на стадион "Георги Бенковски" не позволяваше провеждането на футболен двубой в момента.

ЦСКА доминираше от самото начало, като в първите петнадесетина минути имаше няколко възможности за гол, а в крайна сметка поведе с 25-ата. Тогава Греъм Кери изведе на добра позиция в наказателното поле Жорди Кайседо, а той от малък ъгъл с десния крак отбеляза в далечния ъгъл на Ивайло Василев.

Две минути след това Феде Варела изведе атрактивно Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря с пас без да гледа, а Ахмедов без проблеми удвои резултата.

Четири минути преди почивката комбинация между Варела, Ахмедов и Кайседо завърши с втори гол за еквадорската деветка на "червените" и трети в мача.

След почивката надмощието за футболистите на Стойчо Младенов продължи, но головете липсваха.

Може би най-интересната част от мача през второто полувреме бе инцидентното включване на пръскачките на тревата, което прекъсна срещата за няколко минути.

Треньорът на ЦСКА завъртя състава си през втората половина, като това не е изненада, след като в неделя на 31-кратните шампиони им предстои дерби с "Левски". Четири минути преди края една от резервите, появили се в игра, Томас Лам, се размина с четвърти гол, след като уцели греда след удар с глава.