Лион изигра много силен мач при домакинството си на Барселона в първи осминафинален двубой на Шампионска лига, който завърши 0:0.

"Хлапетата" се опълчиха на по-именития си съперник и имаха своите шансове за попадения, но добри намеси на Марк Андре Тер Щеген ги лишиха от гол. Това важеше и на другата врата, даже в още по-голяма степен.

Стражът Антони Лопес се отчете със страхотни спасявания и запази интригата за реванша. Барса игра атакуващо, но и с мисъл за предпазливост, каквато винаги има в първите мачове на елиминациите.

Лео Меси изигра един от по-слабите си мачове и това веднага се отрази на резултата, въпреки че геният направи няколко ключови подавания през второто полувреме, които можеше да се превърнат в асистенции. Критичността към него може да се счете за адекватна, само защото поставя извънземни стандарти и през този сезон.

Лион с тази игра може да се опълчи и във втория мач, който е на 13 март на "Камп Ноу", но със сигурност испанците остават твърд фаворит да продължат напред, въпреки че са без гол на чужд терен.

Снимка: AP/БТА

Срещата започна интригуващо В петата минута Тер Щеген трябваше да прави спасяване след хубав удар на Хусем Ауар, а малко след това се прояви отново с блестяща намеса. Снарядът на Мартин Териер бе избит и топката се удари в горната греда.

Баса отвърна с изстрел на Ракитич, който мина встрани, а след това Меси прати топката в космоса от много добра позиция.

Една от много добрите ситуации бе пред Осман Дембеле в 19-та минута, който обаче не успя да преодолее вратаря от малък, но достатъчно удобен ъгъл.

Последваха далечни удари на Дембеле и Бускетс, които не намериха целта.

Лион започна и втората част силно, а Депай отправи силен удар, който хвана хубав фалц, но мина встрани. На другата врата в 63-та минута Меси и Суарес излязоха срещу един защитник, но уругваецът се засуети и изпусна перфектна възможност.

В 70-та минута негов удар бе най-добрата възможност за каталунците. Но топката отново мина покрай гредата.

Барса натисна много здраво до края на мача и последва удар на резервата Коутиньо, който бе спасен. Това се случи и с изстрел на Бускетс.

Това бяха минутите на Лопес и тези, които дават повод за надежда във Франция.