Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити тихо направиха 0:0 в градско дерби, което напълно разочарова.

Разбира се, двата тима и техните мениджъри имат идеални аргументи за такова тактическо надиграване на сигурно, но за неутралните зрители реалността брутално се размина с очакванията.

Пълните със звезди отбори отправиха по два точни удара за 90 минути - три от четирите бяха в ръцете на вратарите. Чистите положения реално липсваха, най-доброто се откри преди почивката пред Сити, но Давид де Хеа спаси удара на Риад Марез сам срещу него, а при добавката Кевин де Бройне стреля над вратата.

И белгиецът, и плеймейкърът на Юнайтед Бруно Фернандес, не успяха да вземат мача в ръцете си.

През второто полувреме "червените дяволи" се прибраха и просто затвориха играта, а Сити се луташе без изобщо да бърза да решава нещата. Юнайтед получи и дузпа при една от редките си контраатаки в началото на втората част, но след намесата на ВАР се оказа, че Маркъс Рашфорд е бил в засада и решението бе отменено.

Нататък почти нищо не се случи освен две комични падания на Рахийм Стърлинг в наказателното поле, в нелепи опити да изпроси нещо. Крилото направи поредния си много слаб мач срещу Юнайтед - съперник, срещу когото още няма гол в кариерата си.

Любопитно, това е четвърто 0:0 в манчестърското дерби за последните 10 години. Толкова бяха нулевите ремита в този мач за предходните 4 десетилетия общо...

С равенството Юнайтед мръдна с едно място нагоре и е шести с 20 точки. Сити е седми с една по-малко.

При победи на Тотнъм и Ливърпул в неделя (те имат по 24 т.), изоставането на двата манчестърски отбори от върха ще е вече чувствително, а са минали само 11 кръга.