Българският представител в младежката Шампионска лига - Лудогорец, започна своето участие с победа.

Селекцията на разградчани до 19 години, която си заслужи международното участие със спечелването на Купата на БФС през пролетта, победи беларуския първенец Динамо (Минск) с 1:0.

Официално победата за Лудогорец е като гост, макар мачът да се игра на базата на тима в Разград, където Динамо реши да домакинства заради забраната двубои да се провеждат в Беларус.

Двата клуба взеха решение да изиграят и двата мача в Разград, като символичното домакинство на Динамо бе спечелено от Лудогорец.

Единственото, от което Динамо се възползва в ролята си на домакин бе, че на мача не бяха допуснати зрители, което няма да е така в реванша на 8 октомври.

В герой се превърна Никола Тодоров, който вкара единствения гол с изстрел от границата на наказателното поле в 87-ата минута.

Отличен мач за разградчани изигра стражът Златомир Стоименов, който направи няколко отлични спасявания, включително и в заключителните минути, когато Лудогорец вече имаше аванс.

Снимка: Ludogorets.com