Филип Кръстев се появи като резерва и вкара страхотен гол за шампиона ФК Лос Анджелис, който разби Минесота с 5:1.

Българският полузащитник влезе в игра в 63-ата минута, заменяйки Тим Тилман, а само 4 минути по-късно се разписа.

Бившият играч на Славия и Левски проби сам през центъра при контраатака, използва съиграчите си, които отвориха отбраната и стреля покрай вратаря за 5:1.

Това е второ попадение на Кръстев за първенеца на САЩ, но първо в шампионата на Мейджър лигата.

Другото дойде в Купата на лигите при дебюта му преди повече от месец.

А формата му изглежда достатъчно добра, за да се надява да играе повече минути в предстоящите плейофи.

Редовният сезон е към края си, ФК Лос Анджелис има още два оставащи мача от него и е трети в Западната конференция.

В плейофите обаче няма да играе Лео Меси, освен ако не се случи нещо нечувано в последните десетина дни от сезона. Аржентинецът пропусна и гостуването на Интер Маями в Чикаго, където отборът му загуби с 1:4 от местния Файър. Лео не пътува с тима, а домакините обявиха компенсация от 250 долара за всеки, който си е купил билет за мача. Защото няма да видят Меси...

На Жердан Шакири (снимката долу) обаче - това "старо куче", видяло какво ли не с швейцарския национален отбор, двукратен носител на Шампионската лига с Байерн и Ливърпул - не му пукаше дали Меси играе. Халфът поведе Чикаго с два гола, а това реално слага край на мечтите на Маями за плейофите.

Тимът на Лео е на 5 т. от позицията, която би му дала право да играе там, остават му три мача, като единственият шанс е да ги спечели и трите. И да се надява, че Монреал, Ню Йорк Сити, Ню Йорк Ред Булс и Шарлът - които са пред него за мястото, ще губят.

Всъщност, два от мачовете на Интер са именно с Шарлът, а още в неделя сутринта наше време този отбор приема лидера на Изток Синсинати.

Надеждите са Меси да играе в този мач, който и на теория може да сложи край на мечтата за плейофите.