Ювентус разби всички мераци на Интер да стане шампион в Серия "А" още през месец декември.

В първа среща от 15-ия кръг, "бианконерите" победиха историческия си съперник с 1:0 в Торино и му направиха дистанция от убийствените 14 точки. Интер остава едва трети, а Наполи изглежда единственият адекватен конкурент за титлата с три точки повече и мач по-малко.

Гол на Марио Манджукич през второто полувреме реши "дерби д'Италия", въпреки че Интер имаше своите шансове и дори удари греда. Хората на Лучано Спалети ще са много разочаровани след този развой, защото в много голяма част от срещата превъзхождаха Кристиано Роналдо и компания.

Големият шанс за гостите дойде в 29-та минута, когато удар по земя на Роберто Галярдини срещна страничната греда, а Войчех Шчесни бе безпомощен. Последва и пропуск на Перишич от изгодна позиция.

На другата врата също беше страшно. Дибала и Роналдо отправяха опасни удари, а такъв на Бонучи с глава бе спасен прекрасно от Ханданович.

През втората част мачът продължи да е двуостър, но Юве по-често поглеждаше към вратата на съперника. Това се доказа в 66-та минута, когато Манджукич се разписа с глава след центриране по конец на Жоао Кансело.

До края Интер така и не успя да затрудни шампионите и преднината на торинци вече изглежда непреодолима. Най-важното за тимa на Масимилиано Алегри е, че продължи серията си от мачове без загуба в шампионата - 14 победи и едно равенство.