Куриозното в срещата бе фаул на Сашо Александров в 75-ата минута директно срещу главния съдия Стефан Спасов. Десният бек блъсна Пастата на земята, след което получи червен картон.

Ядът на футболиста пък бе заради отсъдена дузпа от Спасов в полза на Левски при съприкосновение между Александров и Рамос. Жоао Силва, който замени контузилия се още в началото Базил де Карвальо, от бялата точка оформи крайното 4:0.

Преди него изненадващо два гола наниза десният бранител на домакините Дъстли Мюлдер. Защитникът си размени двойно подаване с Влади Гаджев и откри резултата в 11-ата минута. В края на полувремето Дончо Атанасов отвърна за гостите с удар в гредата от воле.

В началото на втората част Мюлдер получи нов пас отдясно и с прехвърлящ удар направи 2:0. В 54-ата минута контраатака на "сините" завърши с попадение на Силва с глава, предаде БГНЕС.

Вратарят на домакините Пламен Илиев на няколко пъти показа класа и все пак до края на срещата запази мрежата си суха.

Сашо Александров: Извинявам се на съдията, не беше нарочно