Това стана ясно след тегления днес жребий в Монако за групите на най-комерсиалния футболен турнир.
Българският отбор бе в четвърта урна заедно с тимовете на "Селтик", "Монако", "Бешикташ", "Легия" (Варшава), "Динамо" (Загреб), "Ростов" и ФК "Копенхаген".
”Лудогорец” заработи 66 млн. лева от Европа
Ръката на легендата на бразилския национален отбор и "Реал Мадрид" Роберто Карлос изтегли "орлите" при първото си бъркане в урните и ги изпрати в група "А", където бяха още шампионът на Франция "Пари Сен Жермен", сребърният медалист от Висшата лига "Арсенал", както и грандът на швейцарския футбол "Базел". Именно швейцарците спряха "Лудогорец" по пътя към групите на ШЛ през сезон 2013/14.
"Лудогорец" ще играе за втори път в груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир, след като го направи и през сезон 2014/15. Тогава в група с отборите на "Реал Мадрид", "Ливърпул" и "Базел".
Въпреки че завършиха на последното четвърто място, "орлите" записаха първите точки за български отбор в надпреварата след победа над "Базел" (1:0) и равенство срещу "Ливърпул" (2:2)
В останалите групи интерес предизвиква сблъсъкът между испанския шампион "Барселона" и "Манчестър Сити", който е воден от Пеп Гуардиола, които ще мерят сили в "C".
В група "D" "Байерн Мюнхен" ще спори с "Атлетико Мадрид" в повторение от полуфинала помежду им от миналия сезон. Настоящият носител на трофея "Реал Мадрид" пък ще срещне отборите на "Борусия Дортмунд", "Спортинг Лисабон" и "Легия Варшава", в който се подвизава и българският национал Михаил Александров.
Ето и пълният жребий за груповата фаза на ШЛ:
Група А:
1. "Пари Сен Жермен"
2. "Арсенал"
3. "Базел"
4. "Лудогорец"
Група B:
1. "Бенфика"
2. "Наполи"
3. "Динамо Киев"
4. "Бешикташ"
Група "C":
1. "Барселона"
2. "Манчестър Сити"
3. "Борусия Мьонхенгладбах"
4. "Селтик"
Група "D":
1. "Байерн Мюнхен"
2. "Атлетико Мадрид"
3. "ПСВ Айндховен"
4. "Ростов"
Група "Е":
1. ЦСКА (Москва)
2. "Байер Леверкузен"
3. "Тотнъм"
4. "Монако"
Група "F":
1. "Реал Мадрид"
2. "Борусия Дортмунд"
3. "Спортинг Лисабон"
4. "Легия Варшава"
Група "G":
1. "Лестър"
2. "Порто"
3. "Брюж"
4. ФК "Копенхаген"
Група "H":
1. "Ювентус"
2. "Севиля"
3. "Олимпик Лион"
4. "Динамо Загреб".