Григор Димитров постигна лесна победа в първия кръг на Мастърса в Монте Карло, надделявайки над грузинеца Николоз Басилашвили с 6:3, 2:0 - резултат, при който съперникът се отказа.

Българинът игра фантастично в първия си мач след загубата от Макензи Макдоналд на 26 март и заслужено се класира за втория кръг.

Димитров взе първия сет благодарение на един пробив, а във втория набързо поведе с 2:0 след още един пробив. В третия гейм при 0:40 световният №20 Басилашвили се отказа заради предполагаема травма, каквато не личеше да има в първия сет. В последствие стана ясно, че стана дума за болка в кръста.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Срещата мина учудващо безоблачно за Димитров - той спечели почти всички точки на свой сервис - 94% на първия и 90% на втория. Грузинецът беше далеч по-неубедителен и подари общо седем възможности за пробив на съперника, от които три бяха реализирани.

Григор показа добро ниво на своя бекхенд и по доста красив начин спечели някои от точките. Така постигна втора победа със съперничеството с Басилашвили. Първата дойде преди пет години на турнира в София.

Във втория кръг българинът ще играе срещу сърбина Душан Лайович, който надделя над своя сънародник Филип Крайнович с 6:2, 7:6(4).

Победата днес е първа за Григор Димитров на клей през сезона и тя идва на турнир, на който той има един полуфинал и други два четвъртфинала.