Световната №1 в тениса Ашли Барти продължава да гази съперничките си в тазгодишния Australian Open и се класира за полуфиналите без загубен сет.

Барти спечели мача си с американката Джесика Пегула с 6:2, 6:0 като й бяха нужни само 64 минути игра, за да вдигне победоносно ръце и да зарадва домакинските фенове.

Тя спечели 81% от точките на първия си сервис и даде само една възможност за пробив на световната №21, като тя не бе реализирана.

Австралийката продължава да преследва първата си титла в Мелбърн, като това ще е вторият й полуфинал в надпреварата. През 2020-а тя изненадващо отпадна от бъдещата шампионка София Кенин.

Сега съперничка отново ще е американка, но далеч по-опитна - Финалистката от US Open Мадисън Кийс. Двете играха четвъртфинал на "Ролан Гарос" през 2019-а и тогава австралийката триумфира.

Барти се опитва да стане първата австралийка с титла в Мелбърн от 1978-а, когато шампионка стана Крис О'Нийл.