Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Australian Open след много трудна победа над британеца Александър Ноли.

Най-добрият германски тенисист се нуждаеше от 4 часа, за да преодолее британеца Камерън Нори и то с финален тайбрек - 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6(3).

Световният №22 Нори изигра учудващо силен мач, въпреки че в миналото имаше четири загуби в четири двубоя срещу Зверев без нито един спечелен сет.

Световният №6 далеч не игра слаб мач, а даже напротив - съперникът му го притисна до стената с доброто си ниво, с което преодоля и друг от най-добрите играчи в тура в лицето на Каспер Рууд.

Зверев спечели първия сет с късен пробив, а във втория бе изравнен, след като водеше с 3:2 и загуби четири поредни гейма. В третата част проби за 3:1 и това се оказа решаващо, а в четвъртата той бе пробит в края. Стигна се до решителен пети сет, в който след 4:4 двамата стабилизираха сервиса и се стигна до тайбрек до 10 точки. В него британецът направи твърде много неточности и бързо изостана в резултата, като в крайна сметка загуби с 3:10.

В следващия кръг Зверев най-вероятно ще играе с Карлос Алкарас, срещу когото има четири победи в седем мача. В рамките на Големия шлем те делят по една победа.

До момента германецът два пъти се е класирал на четвъртфинал в Австралия. През 2020-а загуби на полуфинал от Доминик Тийм, а година по-късно на четвъртфинал от Новак Джокович.