Световният шампион по бокс в свръхтежка категория Владимир Кличко продължава да отбягва двубой с българина Кубрат Пулев. Както е известно двамата трябва да се изправят един срещу друг на 6 септември в Хамбург в спорт за титлата във версия IBF. От Международния боксов съюз вече се произнесоха, че Кличко трябва задължително да защити титлата си до края на годината именно срещу Кобрата. Украинецът обаче сега обмисля вариант с Александър Поветкин или Дионтей Уайлдър за следващия му съперник. Първоначално Кличко възнамеряваше да се бие с канадския боксьор Бърмейн Стивърн, който е носител на световната титла в тежката категория във версия WBC. Той обаче отряза набързо мераците на Владимир. Украинецът искаше срещата да е през септември, но Стивърн държеше да е най-рано през ноември. След като онзи ден Александър Поветкин нокаутира Мануел Чар, отново се заговори за нов мач между руснака и Владимир Кличко. Двамата се биха през миналата година в Москва, а сега Поветкин иска реванш. Украинецът е съгласен, но при условие, че двубоят е в Киев. «Смятам, че ако този двубой се състои, той ще е Киев. Първият се проведе в Москва, сега логично трябва да е в Украйна. Тук има много добър комплекс «Олимпийски”, който може да се напълни за този мач”, коментира украинецът. Руският боксьор изрази готовността си да се бие с Кличко. Поветкин има 27 победи (19 с нокаут) и само една загуба именно от Владимир. «Мачът с Кличко бе от полза за мен, даде ми голям опит. В момента Владимир е по-силен, но това е засега. Сега отново искам да достигна до среща с най-добрия боксьор в света - Владимир Кличко“, разкри Поветкин. В най-скоро време обаче се очаква да стане ясно дали украинецът ще се изправи срещу Кобрата.