На 2 юни 1994 г. сирените свириха в 12 ч на обяд, както всяка година. Почит към героите, дали живота си за България. Няколко часа по-късно окончателният състав на националите за световното в Щатите даде тон за критики, обсъждане и традиционните запалянковски лафове “ще берем резил“. България тръгна на Мондиал '94 с надежда за една победа, каквато в предишните ни 5 участия не бе постигната.