Квартетът в женския биатлон, воден от трикратната олимпийска шампионка Дария Домрачова (вече четирикратна), спечели титлата в щафетата в изключително интересна надпревара.

Втори останаха биатлонистките на Швеция, а трети са тези на Франция.

Българският квартет завърши 16-и от общо 18 отбора с две наказателни обиколки и 9 допълнителни патрона.

Беларус в състав Надежда Скардино, Ирина Крюко, Динара Алимбекова и Дария Домрачова бе най-постоянен в хаотичното състезание и заслужено спечели.

Даша беше подкрепяна от своя съпруг Оле Ейнар Бьорндален по последна обиколка, който я окуражаваше около трасето.

В първата половина на надпреварата, която бе белязана от много грешки в стрелбата поради лошите метереологични условия, водеше Италия.

Само че последните два поста на Скуадрата провалиха тима. Провал имаше и за Германия и Норвегия, които влязоха по три пъти в наказателната обиколка и съответно забравиха за подиума.

От това се възползваха традиционно по-непретенциозни отбори като Полша, Словакия и САЩ, но и те не показаха здрави нерви в последните две стрелби.

В крайна сметка Швеция (Лин Персон, Мона Брорсон, Ана Магнусон, Хана Йоберг) затвърди страхотната си Олимпиада със сребро.

"Тре кронур" по чудо не влезе в наказателна обиколка въпреки общо 14 допълнителни патрона.

Олимпийската шампионка Йоберг задмина Анаис Бесконд (Франция) по-последна обиколка и завърши с пасив от 10,7 секунди зад победителката.

За "петлите" остана бронза (17,6 секунди), а в техния състав бяха още Анаис Шевалие, Мари Дорен Абер и Жустин Бреза.

Шестицата допълниха Норвегия, Словакия и Швейцария.

Фаворитът Германия с последен пост Лаура Далмайер остана на осмото място. Италианките са девети, а Канада затваря топ 10.

Българките в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Стефани Попова и Десислава Стоянова вървяха добре до четвъртата стрелба.

След нея Кадева излезе 12-а, но от там нататък дойде спада в класирането.

Това бе последно състезание в женския биатлон от Пьончан.