Джеймс, който е критикуван, че изнемогва в решаващите моменти, вкара 30 точки, от които 4 поредни в последните две минути, когато тимът му имаше нужда от него най-много.

Торонто поведе с 12:0 Маями в последната четвърт, за да навакса изоставането си до само 3 точки - 82:85. До края оставаха три минути и половина, но Джеймс отговори на предизвикателството с два точни удара от фаул и забивка, за да постави Хийт в удобна позиция.

Дуейн Уейд добави 25 точки за успеха, Маями пък записа седма победа в последните си осем мача и е с баланс 18-6.

ДеМар ДеРозан пък поведе Раптърс с 25 точки, докато Джерид Бейлес и Линас Клейза добавиха по 17. Торонто (8-17), претърпяха трета загуба в четири мача.

Бостън пък победи Мемфис с 98:80 в другия мач от програмата на НБА, предаде БГНЕС.