Кевин Дюрант и компания имаха леки проблеми у дома с тима на Сакраменто Кингс, но в крайна сметка записаха победа над "кралете" със 113:103.

Домакините натрупаха сериозна разлика преди началото на последната четвърт и изглеждаше сякаш Дюрант и Ръсел Уестбрук ще получат заслужена почивка до края на мача. Сакраменто обаче не се предадоха и Оклахома Сити трябваше да направи силна последна четвърт, с двете си звезди на паркета, за да си осигури победата.

Кевин Дюрант вкара цели 31 точки за победителите, Серж Ибака добави 18 точки и 11 борби за Тъндър, а Уестбрук се включи с 13 точки и 13 борби за 10-ата поредна победа на своя тим. Това е най-дългата победна серия за отбора от месец ноември 1996 година насам, когато тимът взе 11 поредни успеха под името Сиатъл Суперсоникс, съобщи БГНЕС.

Айзея Томас се представи най-добре за гостите и вкара всичките си 26 точки в последните 13 и половина минути на мача. Тайрик Еванс се включи с 21 точки, а Джейсън Томпсън добави 15 за Кингс.