Лондончаните поведоха в осмата минута, когато Емануел Адебайор си вкара куриозен автогол с гръб.
Никола Анелка стреля, вратарят Шей Гивън изби в гърба на пазещия голлинията тогоанец и влетя в мрежата.
Домакините, за които Мартин Петров бе на пейката, но не влезе в игра, успяха да изравнят преди почивката.
В 37-ата минута Адебайор се реваншира за автогола си, като се разписа и във вратата на Челси след изпълнение на корнер и шут на Шон Райт-Филипс, след който имаше претенции на гостите за игра с ръка на Майка Ричардс, но те не бяха зачетени.
Карлос Тевес направи 2:1 в 56-ата, след като стената на сините не реагира добре при изстрел на аржентинеца от пряк свободен удар, а и Петър Чех не се намеси добре.
Челси можеше да изравни в 83-ата минута, когато Недум Онуоха фаулира Дидие Дрогба в наказателното поле. Франк Лампард обаче не би добре от бялата точка и Гивън спаси, с което донесе победата на Сити.
Капитанът на лондончаните Джон Тери получи контузия в последните минути на срещата и за да не се рискува неговото здраве бе заменен от Флоран Малуда.
Ман Сити се изкачи на шесто място в класирането на Премиършип с 25 точки, като има мач по-малко.
Челси продължава да е начело с 36, но преднината му пред втория Манчестър Юнайтед вече е само две точки.