Беларуският съдия Алексей Кулбаков стана главен герой на мача Севиля - Залцбург в Шампионската лига. Реферът свири 4 дузпи в първите 40 минути, като три бяха за гостите. Те пък изпуснаха две от тях, другите два наказателни удара бяха реализирани - по един за съперниците, и така бе оформен резултат, който се оказа и краен - 1:1.

Кулбаков даде първата дузпа в 13-ата минута, но Карим Адеими изпусна за австрийския шампион. В 21-вата хърватинът Лука Сучич заби от 11 метра гол за гостите и те поведоха с 0:1. Севиля натисна, но играчите на домакините видимо се извервиха на отсъжданията на рефера.

В 37-мата минута той ги тества още по-директно, като отново свири наказателен удар за Залцбург, но Сучич този път уцели гредата. И само 5 минути по-късно сънародникът му Иван Ракитич върна гола за Севиля - пак от дузпа, четвърта в мача!

Разбира се, това е рекорд в историята на Шампионската лига за брой отсъдени 11-метрови удари в един двубой. А Кулбаков успя да ги даде не за 90, а за 40 минути!

Той си има история на странности...

Точно този испански тим го помни добре, защото преди 2 години отпадна от Славия (Прага) в Лига Европа с продължения (3:4), а пак бяха отсъдени 2 дузпи. Беларусинът има и "хеттрик" в евротурнирите - даде три наказателни на Галатасарай - Порто (2:3) в групите на Шампионската лига през 2018 г.

Алексей е свирил общо 120 дузпи в 491 професионални мача, а това си е почти 1/4 - тоест, средно на четири двубоя е ясно, че ще посочи бялата точка. А като му тръгне като днес в Севиля, няма спиране...

Другият мач от група G e Лил - Волфсбург, по-късно тази вечер.