Сценариите във футбола рядко се повтарят, но такъв бе случаят за Реал Мадрид при домакинството на Жирона в 24-ия кръг на Ла Лига.

Европейските шампиони загубиха с 1:2 по същия начин, по който го направиха преди година, но на стадиона на съперника. Отново имаха аванс на полувремето, но Жирона обърна с голове на същите двама души, както през миналия сезон - Кристиан Стуани и Кристиан Португес.

Жирона отиде на "Бернабеу" след четири поредни загуби в първенство, но изигра най-добрия си мач от началото на сезона и с много битка си извоюва всичките точки.

Серхио Рамос във втори пореден мач стана главно действащо лице, след като първо направи дузпа при игра с ръка, а в края на мача получи 25-ия си червен картон за Реал, уцелвайки в лицето съперник при опит за задна ножица.

Реал можеше да е много доволен от първото си полувреме, тъй като поведе в 25-та минута след гол на Каземиро с глава, дошъл след центриране на Тони Кроос.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Преди това Лукас Вазкес и Стуани направиха по един пропуск за двата отбора, но "белия балет" държеше инициативата.

През втората част обаче всичко се обърна с главата надолу. Жирона зпаочна да играе много по-уверено и стигна до дузпа в 65-та минута, когато удар на нападател в червено срещна ръката на Рамос непосредствено пред гол линията. Стуани бе точен от бялата точка, а капитанът на Реал получи картон за провинението си.

10 минути по-късно Жирона отново шокира съперника си. Португес се разписа след добавка, която бе предшествана от неубедителна намеса на Тибо Куртоа. Всичко започна от загубена топка от Каземиро в центъра на терена.

До края на мача Реал натисна в търсене на поне изравняване, най-вече с помощта на Винисиус, който влезе като резерва. Няколко пропуска обаче лишиха тима от каквито и да е точки. Загубата идва след шест поредни победи за Реал в шампионата и е трета за тима на "Бернабеу".

Реал остава трети на с 45 точки - на цели девет зад лидера Барселона. Жирона се изкачи до 15-а позиция с 27 точки.