ЦСКА победи с 2:1 ЦСКА 1948 в едно много нервно и драматично дерби на стадион "Българска армия".

Мачът, който започна с много нерви, обидни скандирания и грозни сцени по трибуните, завърши с драматичен обрат, дошъл с феноменален победен гол в 88-ата минута.

Вкара го може би един от най-неочакваните играчи на терена - левият краен бранител Брадли де Нойер, който с мощен шут в сглобката на вратата хвърли стадиона в екстаз.

С този гол ЦСКА спечели мача и събра 16 точки на третото място, колкото има втория Лудогорец и с една точка по-малко от все още лидера в класирането ЦСКА 1948.

Преди късната драма и обратът в последните 15 минути, който домакините осъществиха, събитията на терена оставаха на заден план за сметка на всичките нерви и неприятни сцени, които се очакваха още в дните преди това съперничество.

Още от появата на ЦСКА 1948 в елитната ни дивизия това съперничество предизвиква по-особен заряд, а с присъединяването на хора като Любослав Пенев и Стойчо Младенов към клуба, страстите бяха още по-нажежени.

С излизането на Любослав Пенев от тунела публиката започна да го освирква и обижда, а малко след началото на мача "червената" публика дълго време пееше и обидни песни по адрес на Стойчо Младенов.  Две от най-ярките легенди в клубната история, които тази вечер бяха най-мразените хора на стадион "Българска армия".

В самото начало на мача публиката, или поне по-голямата част от нея, отказа да да почете с минута мълчание починалия член на Изпълкома на БФС - Камен Костадинов. Предвидената минута бе съпътствана с обидни скандирания към футболната ни централа.

Ексцесиите продължиха, като в началните минути присъствието на хора от управата на ЦСКА 1948 в ложите вбеси феовете на Сектор "А".

Макар там да бяха други клубни легенди като Ради Здравков и Валентин Илиев, заедно с директора на гостите Добрин Гьонов, към ложите полетяха седалки, монети, запалки, бутилки и семки. Наложи се Филип Филипов и Джони Велинов да успокояват гневната домакинска футбола.

Снимка: БТА

В тези минути всичките нерви очевидно се пренесоха на терена, където двата тима действаха доста припряно и не успяваха да създадат почти нищо интересно.

С преполовяването на първата част гостите сякаш първи намериха своя ритъм, като първо Бусато трябваше да спасява чист шанс, открил се пред Бастунов, а малко по-късно и гредата спаси домакините.

Те пък от своя страна имаха два нелоши шанса в самия край на полувремето, но двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Снимка: Bulphoto

С началото на втората част падна и първият гол, който бе в полза на гостите. Ангел Бастунов се реваншира за двата си пропуска през първото полувреме и в 52-ата минута засече центриране на включилият се от пейката Радослав Кирилов.

След гола ЦСКА се хвърли да търси поне изравняване, като положенията започнаха да се появяват. Първо Бамба изпусна чист шанс, а след няколко опасни корнера, нападателят на домакините се прояви с фрапиращ пропуск от само няколко метра.

За негово щастие точно преди пропуска му се оказа, че бранител на ЦСКА 1948 е играл с ръка. Реферът прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа, която Иван Турицов превърна в гол за 1:1.

Така с оставащи 12 минути до края и с мощната подкрепа на целия стадион, ЦСКА се хвърли в търсене на обрат и съдбата се усмихна на домакините в 88-ата минута, когато Брадли де Нойер опита шут от около 30 метра, превърнал се във феноменален победен гол.