Ботев (Пловдив) е поредният осминафиналист в турнира за Купата на България. "Канарчетата" отстраниха втородивизионния Струмска слава след победа с 3:0 като гост, а успехът в дъждовната сряда в Радомир се превърна в реалност благодарение на хърватски хеттрик.

Пловдивчани стигнаха до победата с три гола на Мартин Секулич. Хърватинът откри резултата още в 13-ата минута, а след това окончателно отказа домакините с още два гола в края на мача - между 79-ата и 84-ата.

Секулич изведе своите напред с удар с левия крак точно до гредата на вратаря на Струмска слава Драгомир Петков.

Мокрият и тежък терен не бе от помощ на нито един от двата отбора, а домакините от Втора лига имаха няколко добри възможности пред вратата на Даниел Кайзер, който обаче спаси всичко, което бе изстреляно в неговата посока.

Голмайсторът Секулич отбеляза за 2:0 от дузпа при оставащи малко над десет минути до края, а шест преди изтичането на редовното време бе точен от около метър на празна врата, след като вратаря Петков се сблъска с друг футболист в жълто и черно - 3:0.

Така към настоящия момент единствено от представителите на Първа лига единствено Крумовград не можа да се справи със съперник от по-долна дивизия, отпадайки от Спартак (Варна). Останалите елитни тимове с място на осминафиналите преди Ботев пък са Локомотив (Пловдив), Арда (Кърджали), Локомотив (София), Хебър, Пирин (Благоевград), Черно море и ЦСКА 1948.

Утре ЦСКА гостува на Черноморец (Балчик), а след това има десетина дни пауза от мачове за Купата, след което те се подновяват на 18 ноември.

Тази 1/16-финална фаза на надпреварата се проточва повече от месец - първите двубои бяха на 14 октомври, а заключителните ще се играят на 22 ноември.