Нападателят на женския тим на Китай Шаншан Ван заби невероятните 9 гола след 56-та минута, когато влезе резерва срещу Таджикистан в мач от Азиатските игри.

Китайките смазаха безпомощните девойки отсреща с 16:0, а Ван наниза последните три от головете си в добавеното време.

Попаденията влизаха с такава лекота, че вероятно първата мисъл на непредубедения фен е - нещо не е наред в този мач.

Но това би означавало, че нещо не е било наред и в предишния двубой на Таджикистан в надпреварата, загубен отново с 0:16 от Северна Корея.

Гръмката победа прати Китай на върха в групата и срещу Тайланд на четвъртфинал. По-лошата голова разлика отреди на севернокорейките да срещнат много силните японки.

Ван пък има вече 11 гола в турнира (по един в предишните мачове), а Таджикистан отпада с 1:37 голова разлика от трите си двубоя.