Шестият в българският футболен шампионат Левски допусна втора поредна загуба в зимната си подготовка в Турция.

След като преди дни "сините" бяха обърнати от 2:0 до 2:3 от унгарския Вашаш, днес те отстъпиха с 1:2 от украинския Олександрия.

Украинците, които са 11-и в своето първенство, също осъществиха обрат срещу Левски.

Рикардиньо даде аванс на родния клуб в 39-ата минута, отбелязвайки дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Келиан Ван Дер Каап.

Малко след това, в края на полувремето, Артем Шулянский бе изведен зад защитата на "сините" и със силен удар в близкия ъгъл не остави шанс на вратаря Пламен Андреев.

В 62-ата минута Левски вече беше изоставащ в резултата, когато бе хванат на контраатака. Денис Костишин получи на чиста позиция и нямаше как да сгреши за 2:1.

Лудогорец също днес трябваше да играе срещу украинци, но двубоят с Шахтьор (Донецк) беше отменен заради проливен дъжд.

Съставът на Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Асен Митков, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига, 88. Марин Петков, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо