Столичният “Левски” не успя да победи съименниците си от “Левски” (Лом) в приятелски мач, игран на помощното игрище на “Герена”. Мачът между “сините” и втородивизионния тим, начело на който е Емил Велев-Кокала, завърши при равенство - 1:1.

Домакините изостанаха в резултата след по-малко от четвърт час футбол. Андон Гущеров вкара първия гол в мача в 13-ата минута - нападателят се разписа с хубаво воле от въздуха, за да открие резултата. За отбора от Лом като титуляр започна добре позната фигура - Мариян Огнянов.

Собственикът на “Левски” Наско Сираков за първи път през подготовката бе на трибуните и изгледа мач на своя тим, като бе в компанията на друга голяма фигура от родния футбол - Пламен Гетов.

Резултатът бе оформен още преди почивката - в 43-ата минута Здравко Димитров шутира, а защитник на гостите се опита да избие, но само за да прати топката в собствената си мрежа за 1:1.

“Сините” бяха без двамата си най-добри футболисти - близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Очаква се близнаците да подпишат нови договори с родния си тим в понеделник.

Като титуляр за столичани започна друг кадър на школата на клуба - Христофор Хубчев, който за последно игра в Етър. Информацията е, че крайният защитник ще изкара пробен период в отбора.