"Левски" спечели за първи път през сезона като гост. "Сините" победиха с 2:0 Ботев (Враца), но загубиха важен играч за срещата за Суперкупата на страната срещу Лудогорец на 1 септември. Защитникът Ноа Сонко Сундберг си изкара червен картон в самия край на мача и ще пропусне срещата с "орлите".

Домакините също завършиха мача в намален състав, след като Сантиаго Монтоя бе изгонен още в края на първото полувреме заради втори жълт картон.

Андриан Краев вкара първия гол за вечерта в 30-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Филип Кръстев. Второто попадение пък дойде осем минути преди края на двубоя, когато Илиян Стефанов вкара отблизо след чудесна асистенция на Ивелин Попов, който влезе като резерва.

Минута преди края Сундберг получи директен червен картон, след като закачи с крак главата на Мирослав Маринов, който се бе плъзнал на шпагат.

Столичани имат 12 точки в актива си и са седми в класирането, докато врачани са дванадесети със 7.

В друг двубой по-рано днес Хебър и Пирин не се победиха - 0:0, като "орлетата" прдоължават да нямат успех от началото на новия сезон.