Левски победи Славия с 2:1 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от предпоследния 30-и кръг на Първа лига.

В герой за "сините" се превърна бившия футболист на "белите" Филип Кръстев, който реализира победното полувреме в заключителните минути на срещата.

"Сините" излязоха напред в резултата в 38-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира прецизно към Илиян Стефанов, а той се разписа с глава във вратата на Светосалв Вуцов.

"Белите" изравниха в 62-ата минута след точно изпълнена дузпа от Георги Вълчев, отсъдена за нарушение срещу Иван Минчев.

83-ата минута Филип Кръстев наказа бившия си тим с елегантен удар от границата на наказателното поле.

След попадението той се израдва бурно, което вбеси феновете на Славия. Той бе бурно освиркван, а след края на мача се извини.

"Съжалявам, че така реагирах, просто бях много нервен и се израдвах по-бурно, не искам да изглежда като неуважение към Славия", сподели Кръстев, който бе избран и за Играч на мача.

В последния кръг Левски посреща Лудогорец на "Георги Аспарухов", докато Славия гостува в Пловдив на Ботев.

Точка срещу "орлите" ще донесе бронзовите медали на "сините", които само преди дни зарадваха феновете си със спечелване на Купата на България.