Челси загуби за втори път поред като гост във Висшата лига и затвърди колеблив старт на първия сезон от 20 години, който започва без Роман Абрамович като собственик.

"Сините" от Лондон паднаха на Южния бряг от Саутхемптън с 1:2, след като преди 10 дни бяха надиграни и на терена на Лийдс с 0:3.

Все пак тимът на Томас Тухел има 7 точки, спечелени у дома в трите домакинства от новия сезон във Висшата лига.

Днес нещата тръгнаха добре с гол на Рахийм Стърлинг, но домакините постигнаха обрат с попадения на Ромео Лавия и Адам Армстронг още до почивката.

Александър Митрович вкара четвъртия си гол за сезона, а Фулъм спечели с него с 2:1 като домакин на Брайтън.

Кристъл Палас и Брентфорд завършиха 1:1, такъв бе резултатът и между Лийдс и Евертън.

В класирането води Арсенал с 12 точки, Манчестър Сити, Тотнъм и Брайтън имат по 10.