Националният тим на Сърбия успя по впечатляващ начин да запази мястото си в Лига "В" на турнира Лига на нациите.

Западните ни съседи разбиха Русия с 5:0, като по този начин отне шанса на съперника си да спечели групата.

Гневните сърби, които преди седмица пропуснаха да се класират за Евро 2021, отпадайки след дузпи срещу Шотландия, постигнаха една от най-впечатляващите победи в цялата си история.

Още през първата част Неманя Радонич, Душан Влахович и на два пъти Лука Йович дадоха шокиращ аванс от четири гола за сърбите.

Не може да се каже, че западните ни съседи надиграваха руснаците, но контраатаките им бяха убийствени, а това си личи от резултата. Крайняит резултат в мача оформи Филип Младенович в 64-ата минута на мача.

По същото време Унгария победи Турция с 2:0, като това означаваше, че маджарите печелят групата и се класират за Лига "А".  Сърбия и Турция останаха на дъното с равни точки.

Западните ни съседи обаче имаха предимство в директните двубои след 2:2 в Истанбул и 0:0 в Белград.  Така Турция подобно на България се сбогува с мястото си в Лига "В".